Ķīla vai galvojums

Ātrā kredīta kompānijām parasti nav uzstādījuma, ka obligāti jābūt ķīlai vai galvotājam. Ir daži izņēmumu gadījumi, kad tas nepieciešams.

Ķīla vai galvojums parasti ir uzstādījums citiem kredītu veidiem, kā piemēram, visbiežāk hipotekārais kredīts vai līzings netiks izsniegts, ja nebūs kāds no nodrošinājuma veidiem. Turpretim ātrais kredīts, lielākoties, neprasa ne ķīlu, ne galvojumu, tikai ikmēneša ienākumus un citus, mazsvarīgākus noteikumus.

Ir daži izņēmumi – piemēram, par ātrā kredīta ķīlu var kļūt klienta īpašumā esosš automobilis. Ieķīlājot to, klients saņems kredītu uz līdzīgiem noteikumiem. Jāpiemin tas, ka kredīts pret auto ķīlu būs lēnāks piešķiršanas procesā, jo aizdevējam ir jānovērtē auto stāvoklis un tirgus vērtība, cik lielu summu aizdot.

Galvojumu no klienta var pieprasīt gadījumos, ja nav pierādāmi ienākumi un kreditors uzskata, ka risks ir pa lielu, lai piešķirtu naudas līdzekļus. Tāds gadījums notiek reti, bet, ja Jums ir sabojāta kredītvēsture, šis varētu būt ticamākais scenārijs!