Overdrafts

Overdrafts ir kredīts, kas tiek aizdots uz īsu periodu un iepriekš ar kredītiestāditi vienojoties, pārskaitīts konkrēts papildus naudas apjoms uz Jūsu bankas kontu, kā arī būtiski, ka tam nav nepieciešama ķīla vai cits galvojums. Jebkurā Jums vēlamā brīdī naudas līdzekļi ir pieejami kontā, ar kuru palīdzību ir iespējams izņemt skaidru naudu, veikt pārskaitījumus vai iegādāties preces – gluži kā ar Jums piederošu naudu. Šis aizdevums ir salīdzinoši lēts, jo procentu likmes nav lielas. Pamatojoties uz klienta finansiālo stāvokli un ikmēneša ienākumiem banka aprēķina overdrafta lielumu. Praktiski sanāk, ka Jūs iemainat nākamo algu pret īstermiņa aizdevumu šobrīd. Overdrafts

Līdzīgi kā ātrie kredīti, overdrafts tiek izsniegts ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām. Overdrafts tiek dzēsts, tiklīdz Jūsu bankas kontā ienāk pietiekama naudas summa, kas nosedz aizņēmuma un procentu atlikumu. To var nosegt jebkāda ienākošā nauda summa – visbiežāk darba samaksa. Procentu pieskaitīšana par aizdevuma saņemšanu sākas ar brīdi, kad Jūsu izņemat skaidrā naudā vai jebkādi citādi iztērējat aizņemtos līdzekļus.

InfoKredīti iesaka ņemt overdraftu gadījumā, ja ir nepieciešams aizdevums īsā laika posmā un to ir vēlme steidzami iegūt savā bankas kontā. Jāņem vērā gan, ka overdrafta piešķiršanas izskatīšana būs laikietilpīgāks process nekā ātro kredītu gadījumā, bet procentu likmes – zemākas. Izvērtējat vairākus gadījumus, pirms aizņemties!

Kā noformēt ovedraftu?

Ņemot vērā to, ka overdraftu Latvijā piedāvā tikai komercbankas, tad, ja vēlaties noformēt šo aizdevuma veidu, būs nepieciešams doties uz konkrētu kredītiestādes filiāli un parakstīt līgumu. Bet vispirms, bankas politika paredz, ka ierodoties filiālē ir jāizpilda pieteikums un līdzi jāņem personas apliecinošs dokuments, lai iesāktu procesu. Gadījumā, ja konkrētajā bankā Jums nebūs atvērts jau norēķinu konts un apliecināmi ienākumi, banka var lūgt Jums uzrādīt konta izrakstu.

Cik lieli ir maksājamie procenti?

Kredītiestādes mēdz indivuāli veidot noteikumus katram klientam, un tādējādi nav noteikts precīzs procentu lielums, bet visbiežāk tās variē starp 15% un 30% skalā, ņemot vērā klienta pieprasīto overdrafta lielumu, klienta ikmēneša ienākumus, un kāds apjoms no aizdotās naudas katru mēnesi tiek iztērēts. Pēdējo gadu griezumā bankas vadās pēc vienota standarta, un overdrafta noslēgšanas dienā klients konkrēti ar banku vienojās par procentu likmju lielumu un tas mēdz būt neatkarīgs no iztērētās summas.

Izdevumi

Par overdrafta pieteikuma izskatīšanu un tā pirmreizēju nodrošināšanu klienta bankas kontam kredītiestādes mēdz prasīt papildus samaksu no € 10 līdz € 20 apmērā.