Līzinga kompānijas

Līzings ir klienta un kredītēšanas kompānijas savstarpējs darījums, kur aizdevēja puse iegulda naudu precē un samaksā tās pārdevējam, bet aizņēmēja puse lieto preci un norēķinās par to ilgtermiņā, jeb klients atrod finansēšanas veidu savai ilgi cerētai precei.

Līzinga darījumus Latvijā piedāvā gan banku, gan nebanku sektora kompānijas ar dažādiem noteikumiem un dažādām procentu likmēm.

Bieži cilvēku dzīvēs rodas situācija, kad steidzami nepieciešama, piemēram, jauna veļasmašīna vai plīts, jo tās ir dzīves vajadzības, bez kurām iztikt nevar. Esošajā situācijā var nebūt pietiekami uzkrāta nauda, lai uzreiz iegādātos vajadzīgo preci, tādā gadījumā palīgā nāk līzings. Tas dod iespēju nopirkt jauno produktu un sākt lietot to nekavējoties, nesatraucoties par lielās summas apmaksāšanu. Nebūs gan gluži tā, ka prece nebūs jāatpērk, jo tā ir nodota Jūsu lietošanā, bet ne īpašumā. Izmaksa notiek katru mēnesi vai citu līgumā atrunātu periodu, kura laikā jānorēķinās par līzingā paņemto objektu līdz termiņa beigām.

Šis aizdevums ir tiešā veidā domāts preču iegādei, to bieži vien ievij ar mārketinga un reklāmu palīdzību kā papildiespēju iegādei konkrētam objektam – vissastopamāk auto un tehnikas iegādei. Visbiežāk pēdējā laikā dzirdētā reklāma automašīnas iegādei ir, piemēram, no līzinga kompānijas Mogo. Šobrīd banku sektors nekoncentrējas uz auto kreditēšanu, bet gan vairāk uz nekustamo īpašumu finansēšanu un hipotekāro kredītu izsniegšanu, tādēļ reklāmu ir krietni mazāk. Līzinga zvaigžņu stunda bija krīzes periodā no 2009. – 2012. gadam, kad lielai daļai no iedzīvotājiem trūka līdzekļu iegādāties preces uzreiz, tādēļ tās tika ņemtas līzingā un apmaksātas palēnām. Interesants ir fakts, ka tieši šajos gados izveidotas tika līzingu kompānijas, kuru īpašnieki ir veikali un veikalu ķēdes –  piemēram, internetveikals 1a.lv, m79.lv, Technoland un citi.

Kompānija Piedāvā līzingu Banka/nebanku aizdevējs Sīkāka informācija
Automašīnas, motocikli, iekārtas Komercbanka ātro kredītu pakalpojuma sniedzēji
Automašīnas, komerctransports, iekārtas Komercbanka Līzinga kompānijas
Preces un pakalpojumi Nebanku aizdevējs ātrais kredīts
Preces, pakalpojumi, auto u.c. Nebanku aizdevējs ātrā kredīta pakalpojums
Automašīnas Komercbanka sms kredīts
Automašīnas, motocikli Komercbanka īstermiņa aizdevumi
Automašīnas Komercbanka īstermiņa kredīti
Preces, pakalpojumi, auto u.c. Nebanku aizdevējs ātrie aizdevumi
Preces Nebanku aizdevējs