Normatīvi

Normatīvi jeb tiesību akti ir dokumenti, kas atspoguļo kredītu tirgu un nosaka, kā tas darbojas. Ātro kredītu pakalpojumu ierobežo Latvijas Republikas izdoti likumi un normatīvie akti:

  1. Civillikums;
  2. Patērētāju tiesību un aizsardzības likums;
  3. MK noteikumi par licenču saņemšanu, izsniegšanu un pārreģistrēšanu;
  4. MK noteikumi par patērētāja kreditēšanu.

Ātros kredītus sāka ierebežot 2011. gadā, kad bizness bija viena no pelnošākajām sfērām finanšu industrijā. Iedzīvotāju mudināta, valdība ieviesa stringrākus noteikumus kredītu izsniegšanai un izvērtēšanai. Šobrīd, LAFPA apstiprinātiem, atbildīgiem aizdevējiem, ir jāizvērtē klienta maksātspēja sākot no 150 eiro aizņēmuma summas. Tāpat arī tika regulēts kredītu izsniegšanas laiks – tos vairs neizsniedz naktī (pēc 23.00). Normatīvi

Ierobežojot ātro kredītu tirgu, tiek pārstāvētas mazāk turīgo iedzīvotāju intereses, jo lielāko peļņu nesa tieši šī cilvēku daļa. Bieži vien aizņēmēji  nespēja atdot parādu un segt to ar savu ikmēneša algu, jo kredītdevējs nebija izvērtējis klienta maksātspēju.

Ātro kredītu finansēšanas nozare līdz 2015. gadam ir izpletusies un ieņēmusi lielu tirgus daļu starp īstermiņa kredītu veidiem. InfoKredīti uzskata, ka būtu lietderīgi izdot konkrētu likumu nebanku kredītu izsniegšanai un to uzņēmumu, kā arī patērētāju kontrolei. Tas mazinātu abpusēju neapmierinātību saistību neizpildes gadījumā un tirgu būtu vieglāk kontrolēt.

Kas jāzina katram aizņēmējam?

Kopumā ir vairāki nosacījumi, kas jāievēro, lai saņemtu ātro kredītu un izpildītu kreditoru noteikumus. Vispirms, ir jābūt vismaz 18 gadu vecumā (pilngadība), ar atvērtu bankas kontu, aktīvu telefona numuru, ikmēneša ienākumiem un nesabojātai kredītvēsturei.

Otrkārt, svarīgi ir individuāli izvērtēt savu maksātspēju. Ātro kredītu aizdevēji to darīs savām vajadzībām, lai  pārliecinātos, ka spēs atgūt saņemto naudu un neuzņemtos lielu risku, bet InfoKredīti iesaka pārdomāt vēlreiz, vai arī turpmāk ikmēneša ienākumi nesamazināsies un Jūs spēsiet segt saistības.

Treškārt, piesakot kredītu, iesakām izvēlēties precīzu, Jums nepieciešamo summu. Šobrīd vairāki ātro kredītu aizdevēji piedāvā saņemt pat summas sākot no 5 eiro. Formējot ātro kredītu, viens solis, parasti, ir 5 eiro apmērā, tātad, ja tiek piedāvāti 250 eiro, Jūs varat aizņemties arī 255 eiro.