Kredīta neatmaksāšana

Bieži vien ir situācijas, kad kredītu norādītajā datumā nevar apmaksāt vai var tikai daļēji. Šajos gadījumos obligāti jāsazinās ar kredītsniedzēja kompāniju. Par jebkuru kavētu dienu, kad aizņēmums nav atmaksāts, tiek pieskaitīti soda procenti no aizņēmuma summas un komisijas maksas, maksājumi palielinās ik katru nenomaksāto dienu. Gadījumā, ja kredīta atmaksa tiek kavēta 30 dienas, lieta tiek nodota kavējuma daļas speciālistiem, ar kuriem nepieciešams sazināties un panākt vienošanos par kredīta atmaksu. Ja tas netiek izdarīts un aprēķinātās summas par aizņēmumu netiek samaksātas, tad lieta nonāk parādu piedziņas kompānijas vai tiesas rokās.

Šobrīd kredītkompāniju noteikumos ir aizliegts veikt ātro kredītu pārkreditāciju, nolemjot to vienpersoniski. Iepriekšējo gadu vēsture rāda spilgtus gadījumus, kuros klients nespēj atdot ātro kredītu pie vienas kompānijas un, ar mērķi nosegt jau esošo, aizņemās pie citas kompānijas, tādā veidā ieslīgstot vēl dziļākos parādos. InfoKredīti nekādā gadījumā neiesaka veikt šādu darbību, jo palielinās gan kredītslogs, gan galvassāpes.

Kredīta neatmaksāšana garantēs aizdevēju kompānijas saziņu ar klientu pa tālruni, pastu vai e-pastu. Ignorējot vai nespējot samaksāt aizdevumu, kompānijas nāk pretim un sniedz iespēju pagarināt kredītu.

Gadījumā, ja kredīts netiek atdots, Jūsu kredītvēsture ir sabojāta un to vairs labot nevarēs. Ir daži aizdevēji, kas izsniedz kredītu arī ar negatīvu kredītvēsturi, bet šajā gadījumā aizņēmuma procentu likme būs lielāka, un atsevišķos gadījumos kredītu var pat nepiešķirt!